itmmedia.eu-prowadzenie-mediow-spolecznosciowych

Media społecznościowe

Promując firmę, produkt czy nawet osobę prowadzenie mediów społecznościowych to jedna z podstawowych czynności. W obecnych czasach witryna internetowa, którą pozycjonujemy SEO oraz odpowiednio prowadzone media społecznościowe są niezbędnym minimum.

Niestety pomimo wielu dobrodziejstw jakie niesie za sobą prowadzenie mediów społecznościowych w celach komercyjnych wiele firm o tym zapomina. Jest to poważny błąd, ponieważ bezpośredni kontakt oraz interakcja pomiędzy firmą, a potencjalnym klientem buduje zaufanie. Dodatkowo na „własne życzenie” pozbywamy się kolejnego miejsca na swoją reklamę. Chcąc osiągnąć sukces w reklamie należy wykorzystać wszelkie dostępne formy marketingu w myśl zasady „reklama dźwignią handlu”.

Idealnym rozwiązaniem, aby osiągnąć ten cel – tuż obok witryny internetowej – są media społecznościowe jak np. Facebook czy Instagram. W obu przypadkach kanały prowadzone w celach komercyjnych mogą uruchomić reklamę ADS i promować się na określonym kanale. Dzięki opcji płatnej reklamy w social mediach będziemy docierać do większej ilości użytkowników. Parametry wyświetlania jak np. region, wiek użytkownika itp. możemy sami odpowiednio ustawić.

Media społecznościowe dla firmy

Komercyjne prowadzenie mediów społecznościowych może się wydawać stosunkowo proste, lecz w istocie, aby przyniosło wymierne korzyści należy je odpowiednio spersonalizować. Nieprawidłowa optymalizacja kampanii reklamowej w mediach społecznościowych może przynieść więcej strat niż korzyści. Zazwyczaj poprzez błędnie ustawione parametry reklamy jej koszt przewyższa spodziewane zyski.

Poza prawidłową personalizacją kampanii należy również pamiętać o aktywności na promowanym koncie oraz jego zawartości merytorycznej. W tym przypadku zbyt duża jak i zbyt mała aktywność na swoim koncie oddziałuje negatywnie na potencjalnego gościa. Jeśli social media prowadzone są zbyt aktywnie – czyli co chwilę pojawiają się nowe treści staje się ono nie czytelne. Dodatkowo przez takie działania osłabiamy siłę odbioru publikowanej pojedynczej treści. W efekcie nadmiernego umieszczania treści w social mediach nasze kanały staną się zaśmiecone i trudno będzie ustalić pośród wielu wpisów te ważne i ważniejsze.

Z drugiej strony zbyt mało aktywnie prowadzone media społecznościowe są również negatywnie odbierane. Co do zasady powinniśmy kierować się mottem „jakość, nie ilość”, w myśl tej zasady należy oceniać swoje siły na zamiary. Lepiej uruchomić mniejszą ilość kont w serwisach społecznościowych i skrupulatnie je prowadzić niż otwierać „gdzie się tylko da”. W ten sposób zapewnimy odpowiednią aktywność konta, merytorykę treści i wysoki poziom kontaktu z klientem.

Porzucone kanały mediów społecznościowych

Nie ma chyba nic gorszego jak puste lub porzucone z czasem firmowe konta w serwisach społecznościowych. Działają one negatywnie na wizerunek firmy sugerując „jakie konto taka firma” lub nawet, że firma jest zamknięta. Kolejny aspekt to kontakt z klientem za pomocą serwisów społecznościowych, zainteresowany naszymi usługami gość musi szybko uzyskać odpowiedź zwrotną. W przypadku kont nieprawidłowo prowadzonych lub porzuconych będzie to niezmiernie trudne

Interakcja z klientem

Decydując się na prowadzenie mediów społecznościowych dla swojej firmy musisz być zdecydowany i gotowy na poświecenie odpowiedni dużej ilości czasu. Po rozpoczęciu prowadzenia konta nie porzuca go samego sobie. Jeśli natomiast chcesz prowadzić media społecznościowe dla swojej firmy, lecz nie masz na to czasu zleć to profesjonalistom.

Tags