itmmedia.eu pozycjonowanie seo stron internetowych

Pozycjonowanie SEO

Pozycjonowanie SEO tuż obok kampanii budżetowych PPC ( reklamy kontekstowej np. Google Ads) to podstawowe narzędzie marketingowe. Czynność ta powinna być wykonywana dla każdej liczącej się witryny internetowej, której celem jest zaistnienie w sieci równoznaczne z osiągnięciem sukcesu w swojej branży. Nawet najbardziej dopracowana strona internetowa bez działań marketingowych ( SEM) nie przyniesie Ci oczekiwanych korzyści.

Jeżeli zależy Ci na pozyskaniu nowych klientów dla Twojej firmy, popularności witryny w Internecie oraz zwiększeniu osób ją odwiedzających powinieneś rozpocząć pozycjonowanie SEO.

Co to jest pozycjonowanie SEO

Pozycjonowanie SEO to działanie marketingowe w wyszukiwarkach internetowych mające wpływ na tzw. wyniki organiczne wyszukiwań. Działania te ulegają częstym zmianom, ponieważ nieustannie dostosowujemy się do zmiennych przepisów i algorytmów wyszukiwarek internetowych, które nas interesują.

Ważnym zagadnieniem związanym z pozycjonowaniem SEO jest jego metoda. Należy pamiętać, aby wykorzystywać tylko metody zgodne z przepisami czyli tzw. białe pozycjonowanie.

W przypadku wykrycia używania zabronionych metod Pozycjonowania SEO witryna może zostać ukarana za takie działania. Karą może być czasowa blokada wyszukań witryny lub trwałe wykluczenie jej z indeksu wyszukiwarki Google.

Ogólna zasadza wyszukiwarki internetowej

Ogólną i uproszczoną zasadą wyszukiwarki internetowej jest kierowanie na pierwsze pozycje swoich wyszukiwań stron najbardziej odpowiadających treścią – wpisanej w zapytanie – frazie. Wyszukiwarka ocenia popularność witryny, poprawność wykonania, wiarygodność oraz merytorykę zawartej w niej treści. To oczywiście schemat uproszczony do granic możliwości -parametrów mających wpływ na pozycję naszej witryny internetowej jest znacznie więcej.

Zasada klikalności

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami statystycznymi użytkownik internetu po otrzymaniu odpowiedzi z wyszukiwarki internetowej w odpowiedzi na wpisana frazę zwraca uwagę tylko na pierwszą stronę odpowiedzi – potocznie mówiąc na Top 10 wyników. Rzadko zdarza się, aby szukający informacji w sieci sprawdzali kolejne strony wyszukiwania. Zazwyczaj, gdy nie znajdą interesującej ich treści na pierwszej stronie zmieniają słowo kluczowe ( frazę) w zapytaniu wyszukiwarki i ponawiają szukanie.

Zasada to wskazuje jasno, że aby osiągnąć odpowiedni „ruch” na stronie musi się ona znajdować na pierwszej stronie wyszukań.

Optymalizacja SEO

Pozycjonowanie SEO winno łączyć się z optymalizacją pozycjonowanej strony www. Optymalizacja to nic innego jak szereg czynności wykonywanych bezpośrednio na pozycjonowanej stronie. Konieczna jest analiza kodu strony, aby usunąć ewentualne mankamenty lub wspomóc Cię usługą copywritingu. Ważnym elementem optymalizacji witryny internetowej jest umieszczenie w jej treści słów kluczowych ( fraz), które wyszukiwarka internetowa ma kojarzyć z pozycjonowaną witryną. Optymalizacja na potrzeby pozycjonowania SEO jest czynnością czasochłonną, przez to wiele firm tego nie wykonuje, co jest dużym niedociągnięciem. Powodem tego zaniechania jest zazwyczaj lenistwo pozycjonera SEO i w efekcie wprowadzanie w błąd Klienta.

Tags